Aktualności

 Trwa nabór na rok szkolny 2021/2022
- w systemie umożliwiającym wykonywanie pracy zawodowej

 

 

Trwa nabór na rok szkolny 2021/2022
- w systemie umożliwiającym wykonywanie pracy zawodowej

03.07.2020r.
Taping Rehabilitacyjny cechuje się szerokim zastosowaniem zarówno w rehabilitacji jak i sporcie. Duży zbiór rozwiązań terapeutycznych umożliwiający postępowanie w wielu schorzeniach czy dysfunkcjach znacząco wzbogaci warsztat każdego masażysty.
W ramach projektu „Kursy i staże drogą do Awansu” realizowanego przez naszą szkołę, tym razem technik masażysta skorzystał z bezpłatnego szkolenia współfinansowanego ze środków UE .
Dodatkowo nasi uczniowie są kierowani na płatne staże (2 500zł brutto + zwrot kosztów przejazdu).

29.06.2020r.
W piątek 26 czerwca 2020r. zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020, który nie należał do najłatwiejszych. Epidemia koronawirusa sprawiła, że od połowy marca uczniowie kontynuowali naukę zdalnie i zmagali się z ogromnymi zawirowaniami związanymi z pandemią.
Dyrekcja Szkoły z całego serca dziękuje:
Nauczycielom
Za szybką mobilizację, poświęcenie i sumienność. Za każdą chwilę, gdy byli po stronie ucznia, że potrafili ucznia wspierać, dawać oparcie, dodawać skrzydeł, gdy nie miał już siły i był bliski rezygnacji.
Uczniom
Za poświęcenie wielu wieczorów i nocy, siedzenie nad książkami i wbijanie sobie do głowy megabajtów wiedzy. Za wytrwałość, cierpliwość i motywację mimo, że wymagało to wiele czasu, odwagi, a może nawet łez.
Było ciężko, ale Wszyscy stanęliście na wysokości zadania. Gratulujemy i życzymy zasłużonego wypoczynku i słonecznych wakacji.
Absolwentom życzymy zdania egzaminów i powodzenia na drodze zawodowej.

17.06.2020r.
Mimo trudnej i uciążliwej sytuacji w jakiej się wszyscy znajdujemy, szkoła stanęła na wysokości zadania i w ramach kolejnego projektu "Kursy i staże drogą do Awansu" realizuje bezpłatne szkolenia dla naszych uczniów.
W miniony weekend swoje umiejętności doskonaliły asystentki stomatologiczne i uzyskały certyfikaty ze szkolenia: "Czynna asysta przy zabiegach implantologicznych".
Higienistki stomatologiczne zaś brały udział w kursie:" Icon infiltracja płynną żywicą".
Obie grupy były zachwycone i wdzięczne za możliwość uczestniczenia w projekcie współfinansowanym ze środków UE. Dodatkowo nasi uczniowie są kierowani na płatne staże
(2 500zł brutto + zwrot kosztów przejazdu).
Zapraszamy do naszej szkoły! Rekrutacja trwa!

29.05.2020r.
Awans-Med to szkoła w której możesz podnieść swoje kwalifikacje i uzyskać nowe umiejętności.
Szkolimy na wielu ciekawych kierunkach, a szeroka oferta umożliwia wybranie czegoś odpowiedniego dla siebie.
Nasz cel to zadbać o to, by w pełni przygotować uczniów do wykonywania wyuczonego zawodu i dostarczyć na rynek pracy jak najlepiej wykwalifikowanych specjalistów.
Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą i dołączenia do nowopowstałych grup.
{gallery}slajd{/gallery}

08.05.2020r.
Kochani uczniowie!
Pięknie przygotowane i świetnie wyposażone sale czekają już na Was. Mamy nadzieję, że we wrześniu wypełnią się one po brzegi. Rekrutacja już trwa!
Serdecznie zapraszamy do naszej społeczności uczniowskiej.

09.04.2020r.
Niech Święta Wielkanocne
odnowią w nas wiarę i wniosą nadzieję, a powracająca do życia natura była natchnieniem każdego dnia.
Zdrowych i pogodnych Świąt dla wszystkich uczniów, grona pedagogicznego i pracowników szkoły
życzy dyrekcja
Uwaga uczniowie!!
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID 19 http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/410 nauczyciele i uczniowie przechodzą w zdalny system pracy, nauki. Każdy z Was został poinformowany o możliwościach realizacji materiału i sposobach zdalnej nauki. Prosimy Was o rzetelne i odpowiedzialne potraktowanie wytycznych dyrekcji, wychowawców i nauczyciel w tym trudnym dla wszystkich okresie. Z pewnością codziennie dostajecie informacje od nauczycieli dotyczące prac i zadań do wykonania i sposobie ich sprawdzenia przez nauczyciela danego przedmiotu. Wykorzystajcie ten czas w sposób właściwy, pamiętając o tym, że rok szkolny trwa nadal!!
28.02.-01.03.2020r.
Po raz kolejny uczniowie Medycznej Szkoły Policealnej „Awans” spędzili kilka zimowych dni w pięknej, górskiej miejscowości Murzasichle. Integracyjne wyjazdy narciarskie cieszą się dużym powodzeniem. Było super!!!

15.02.2020r.
Uczennice kierunku higienistka stomatologiczna w ramach zajęć wybrały się na szkolenie, którego tematyką było „Znaczenie terapii oraz profilaktyki chorób przyzębia u pacjentów Periodontologicznych”. Higienistki rozwijają swoje umiejętności oraz poszerzają wiedzę po to, aby w przyszłości zapewnić pacjentom najlepsze, najnowsze metody i pomoce do utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej.

31.01.2020r.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Medycznej Szkole Policealnej Awans - styczeń 2020r.
Wszystkim Absolwentom życzymy sukcesów !!!

18.01.2020r.
Medyczna Szkoła Policealna Awans, zorganizowała dla uczniów kierunku technik dentystyczny szkolenie pt.: „Moja pierwsza korona”- kurs wprowadzający do pracy z ceramiką.

16.12.2019r.
Postęp w dziedzinie materiałoznawstwa oraz stale rosnące wymagania lekarzy i pacjentów zmuszają producentów i techników dentystycznych do poszukiwania materiałów, które potrafią im sprostać. W ostatnich latach pojawiły się materiały termoplastyczne, które są alternatywą dla tradycyjnie używanego tworzywa akrylowego oraz stopów metali w wykonawstwie ruchomych prac protetycznych.
W związku z powyższym nasi uczniowie ciągle poszerzają swoją wiedzę i umiejętności o dodatkowe kursy i szkolenia. Właśnie zakończyła się trzecia edycja kursu dla techników dentystycznych pod nazwą „ Uzupełnienia Termoplastyczne” Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

03.12.2019r.
Rok rocznie w naszej szkole przyjęło się, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami i uczniami zasiadają do wspólnej wigilii szkolnej. Takiej tradycji nie zabrakło też i tego roku. Wesołych Świąt !!!

07-08.12.2019r.
Ciekawe, niebanalne, ręcznie wykonane przedmioty na świąteczne prezenty oraz dekoracje wigilijnego stołu w Medycznej Szkole Policealnej Awans, można było nabyć w miniony weekend. Zamiast do galerii handlowych warto było zajrzeć na kiermasz rękodzieła, który przygotowali uczniowie kierunku terapeuta zajęciowy. Znalazły się na nim między innymi: śliczne bombki, stroiki, urocze bałwany i piernikowe ozdoby.


04.11.2019r.
Rynek pracy zmienia się dość dynamicznie, osoby wybierając swoją ścieżkę kariery mają ciężki orzech do zgryzienia. Najlepiej zdobywać wiedzę kompleksowo, duże możliwości daje zawód asystentki lub higienistki stomatologicznej. Zapotrzebowanie na te zawody będzie wzrastać. Żyjemy w czasach, w których ludzie świadomie dbają o zdrowie jamy ustnej. Szkoła Awans-Med dodatkowo wspiera i umożliwia swoim uczennicom podnosić kwalifikacje poprzez kursy i szkolenia jakie dla nich organizuje. Szkolenie Icon.

29.10.2019r.
Większość z nas źle myje zęby: niedokładnie, pospiesznie, niesystematycznie. Nasze dzieci robią to jeszcze gorzej. Badania mówią, że blisko 80 proc. osób poświęca zbyt mało czasu na szczotkowanie co najmniej jednego obszaru jamy ustnej. Na stan zębów ma wpływ odpowiednia higiena i żywienie. Nasza higienistka wzięła pod opiekę uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Radoszycach. Przeprowadziła instruktaż mycia ząbków i opowiedziała o odpowiednim żywieniu. Dzieci brały czynny udział spotkaniu, były zadowolone i obiecały dbać o swoje ząbki.

22.10.2019r.
Międzynarodowy Rok Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych jest okazją do rozważenia wielu jego aspektów, wpływu na życie społeczne i gospodarcze, roli kobiet w badaniach naukowych oraz światowych trendów w nauce na rzecz zrównoważonego rozwoju. 150 rocznica odkrycia Tablicy Układu Okresowego przez Dmitrija Mendelejewa przypada na rok 2019. Z tej też okazji Wydział Chemii UMK przekazał uczniom Medycznej Szkoły Policealnej Awans uaktualniony Układ Okresowy o nazwy pierwiastków 112-118. Dziękujemy!

12.10.2019r.
Aktywna Sobota w Galerii Korona” Rusz się po zdrowie”!
Uczennice kierunku higienistka stomatologiczna wspólnie z klubem Zdrofit zapraszały całe rodziny na wyjątkowe wydarzenie promujące sport i zdrowie. Razem z piłkarzami Korony Kielce, znanymi samorządowcami i politykami aktywnie spędziliśmy popołudnie. Higienistki demonstrowały metody szczotkowania zębów i udzielały porad odnośnie higienizacji jamy ustnej.

15.09.2019r.
Zajęcia w Awans-Med ruszyły pełną parą. Nasze higienistki stomatologiczne czynnie brały udział w promocji zdrowego i aktywnego trybu życia. Dzieciom, młodzieży i dorosłym przekazywały informacje i demonstrowały jak dbać o higienę jamy ustnej.

Trwa nabór na rok szkolny 2019/2020 - wrzesień !

- w systemie umożliwiającym wykonywanie pracy zawodowej

Wyniki egzaminów zawodowych!

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli 100% sukces na egzaminach zawodowych !!!
Wszystkim nauczycielom dyrekcja szkoły dziękuje za przygotowanie uczniów na najwyższym poziomie.
Gratulujemy wszystkim zdającym i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!


TO JUŻ OSTATNI DZWONEK, REKRUTACJA NA FINISZU!
Do bogatej oferty kierunków kształcenia szkoła proponuje dodatkowo kursy podnoszące kwalifikacje, płatne staże (2000 zł + zwrot kosztów dojazdu + zakup ubrań na staż), doradztwo zawodowe w ramach projektu unijnego "Nauka-praktyka-awans".
SKORZYSTAJ Z NASZEJ OFERTY! ZAPRASZAMY!

Kierunek technik dentystyczny
Rynek pracy dla techników dentystycznych jest jeszcze nienasycony, dlatego coraz więcej osób decyduje się kształcić w tym kierunku.
Jako jedyna szkoła w regionie mamy bogatą ofertę kształcenia, liczne kursy w tym w ramach projektów unijnych szkolenie CAD CAM oraz płatne staże (2000 zł).
Zapraszamy!

Kieunek technik masażysta
Technik masażysta stosuje wszystkie metody i techniki masażu oraz zabiegi, które usprawniają leczenie i rehabilitację ludzi chorych, a także relaksują i odmładzają osoby zdrowe.
Szkoła zapewnia swoim uczniom bezpłatne szkolenia taping rehabilitacyjny, bańka chińska, masaż gorącymi kamieniami.
Dodatkowo płatne staże (2000 zł + zwrot kosztów dojazdu +zakup ubrań na staż) w ramach projektu unijnego.
Zapraszamy!

Kierunek terapeuta zajęciowy

Terapeuta zajęciowy - to zawód cieszący się coraz większą popularnością w Polsce i za granicą. To osoba prowadząca różne formy i techniki terapii zajęciowej, polegającej na aktywizowaniu osób chorych, starszych, niepełnosprawnych w życiu społecznym.
Każdy kto zapisze się do nas do szkoły na kierunek terapeuty zajęciowego zyska dodatkowo 60-godzinny kurs arteterapii.
Zapraszamy!
terapeuta zajeciowym

Technik farmaceutyczny ponownie dostępny w szkole policealnej.
Już od września możesz rozpocząć naukę w tym zawodzie. Dodatkowo dla naszych uczniów proponujemy bezpłatny kurs komputerowego wspomagania pracy aptek -KAMSOFT.
Zapraszamy do odwiedzenia naszych pracowni!

far m
Nabór 2019/2020
Mimo upalnego lata nabór do szkoły nabiera tempa. Do bogatej oferty kierunków kształcenia szkoła proponuje dodatkowo kursy podnoszące kwalifikacje, płatne staże, doradztwo zawodowe w ramach projektu unijnego "Nauka-praktyka-awans".
SKORZYSTAJ Z NASZEJ OFERTY! ZAPRASZAMY!

19.06.2019r.

Dziewiętnasty czerwca to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Już od rana temperatura przypomniała nam, że lato w pełni i pora opuścić szkolne mury. Były podziękowania, świadectwa, nagrody, dyplomy na które zapracowali najbardziej ambitni uczniowie.
I wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany moment:…. WAKACJE !!

01.06.2019r.
Bądź dzieckiem jak najdłużej
Jak dziecko baw się, śmiej!
I kochaj tak jak dziecko
I serce dziecka zawsze miej!
Każdy z nas ma coś z dziecka
1 czerwca w naszej szkole upłynął w radosnej atmosferze.
Na każdego ucznia czekała niespodzianka w postaci wylosowanego prezentu i słodkiego poczęstunku.

Dzień otwartej szkoły.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ofertą szkoły medycznej, na Dzień Otwarty Naszej Szkoły w dniu 1 czerwca 2019r., w godzinach od 10.00 do 16.00.

dzień otwartym
W programie dnia :
- prezentacja kierunków kształcenia i pracowni zawodowych
- udział w warsztatach poszczególnych kierunków
- rozmowy z uczniami i nauczycielami szkoły,
- smaczny poczęstunek dla każdego odwiedzającego
- dla każdego kto w tym dniu zapisze się do szkoły czekają atrakcyjne upominki.

Wielkanoc 2019r.
kartkaśm
06-07.04.2019r.
Odbył się coroczny kiermasz wyrobów świątecznych wykonanych przez grupę terapeutów zajęciowych. Na stoisku można było kupić dekoracje Wielkanocne: stroiki, pisanki, wyroby z wikliny.
kier2019mkier12019mkier42019mkier32019mkier62019mkier22019m
04.04.2019r.

Uczennice czwartego semestru higienistki stomatologicznej w ramach zajęć z edukacji i promocji zdrowia odwiedziły Przedszkole Sióstr Salezjanek w Kielcach. Poprowadziły pogadankę na temat diety i zdrowia jamy ustnej. Na modelach demonstrowały metody szczotkowania zębów. Dzieci zostały obdarowane prezentami i dyplomami. Były tańce i śpiewy, było miło i wesoło.
przedszkolemprzedszkole1mprzedszkole2m
Kwiecień 2019r.
W ramach projektu Nauka-Praktyka-Awans, który realizuje nasza szkoła grupa terapeutów uczestniczyła w bezpłatnym kursie "Arteterapii".Kurs poprowadziła profesjonalna firma Fabryka Kreatywności. Program kursu obejmował m.in. choreoterapię i taniec terapeutyczny,elementy teatroterapii, sylwoterapię- malowanie farbami akrylowymi, portret i autoportret -rysunek pastelami, collage, relaksacja przy dzwonkach, polisensoryka w arteterapii.
terap prmterap pr 1mterap pr 3mter pr4mter pr5mter pro6m
Zajęcia praktyczne na kierunku technik elektroradiolog
Profesjonalny technik elektroradiolog w swojej pracy odpowiedzialny jest za obsługę całego szeregu skomplikowanych urządzeń medycznych, dlatego nasi elektroradiolodzy swoją wiedzę uzupełniają poza pracownią szkolną w renomowanych placówkach medycznych: szpitalach, przychodniach specjalistycznych.

elektromelektro1melektro2m
23.03.2019r.

Obchody Światowego
Dnia Zdrowia Jamy Ustnej w Awans-Med - to było wielkie wydarzenie!
Wspomnienia pozostaną na zawsze. Bardzo nam miło, że tak liczne grono zechciało zaszczycić nas swoją obecnością w tym dniu.
Dziękujemy za zainteresowanie, mamy ogromną nadzieję że zdobyta wiedza na temat profilaktyki  i nowotworów w obrębie jamy ustnej będzie miała zastosowanie w życiu codziennym każdego człowieka.
Dziękujemy Fundacji " Z uśmiechem przez życie" i Polskiemu Towarzystwu Stomatologicznemu za patronat nad dzisiejszym wydarzeniem.
cuk 2 małecuk4 małecuk 6 małycuk3 małecuk 1 małecuk 5 małe
23.02.2019r.
Wykwalifikowana i kompetentna higienistka stomatologiczna staje się dzisiaj ogromnym atutem lekarza stomatologa.
Jak rozbudzić swoje powołanie? W prosty sposób – inwestując w swój rozwój i systematycznie, na bieżąco uzupełniając wiedzę w szkole Awans-Med
zaj hig m zaj hig 2 m zaj hig3 m
Obóz narciarski w Murzasichle luty 2019
Każdego dnia dokładamy wszelkich starań aby zadowolić naszych uczniów, dostarczyć niezapomnianych wrażeń i emocji. Stąd pomysł na cykliczne wyjazdy na obozy narciarskie do Murzasichle. Kilkudniowy pobyt w górach pozwala na integrację uczniowskiej społeczności.
narty 1 2019 mnarty 2 2019 mnarty 2019 m
25.01.2019r.
Już kolejny raz żegnamy absolwentów naszej szkoły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!
zak sty 2019mzak1 sty 2019mzak2 sty 2019m
21.12.2018r.
Zdrowych spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Narodzenia Pańskiego. Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy. Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym dla grona pedagogicznego oraz uczniów naszej szkoły
życzy Dyrekcja
wig 2018mwig1 2018mwig2 2018m
08-09.12.2018r.
Odbył się w naszej szkole Kiermasz Bożonarodzeniowy, podczas, którego można było nabyć ozdoby choinkowe, stroiki, kolorowe bombki, kartki świąteczne.
kiermasz 2018mkiermasz1 2018mkiermasz2 2018m
grudzień 2018r.
W ramach projektu Nauka-Praktyka-Awans, który realizuje nasza szkoła, kolejne bezpłatne szkolenie "Icon infiltracja płynną żywicą" - tym razem dla higienistek stomatologicznych.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
projektmprojekt1mprojekt2m
25.11.2018r.
Dzisiaj pierwszy dzień bezpłatnego szkolenia "Taping rehabilitacyjny" realizowanego w ramach projektu Nauka-Praktyka-Awans" dla uczniów naszej szkoły.Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
taypy 2018mtapy1 2018mtapy2 2018m

Trwa nabór na rok szkolny 2018/2019 - luty!

w systemie weekendowym- umożliwiającym pracę zawodową

w systemie dziennym- zajęcia prowadzone są w godzinach dopołudniowych w ciągu tygodnia

 
Przerwa Świąteczna
Od 23.12.2018 do 01.01.2019 sekretariat szkoły nieczynny.

22 czerwca 2018r.
Koniec roku szkolnego 2018 to zawsze czas, którego nie może się doczekać chyba każdy uczeń. Ponad dwa miesiące laby to coś, co marzy się każdemu...
Słonecznych, pogodnych, pełnych przygód wakacji wszystkim uczniom i nauczycielom życzy dyrekcja szkoły.
zzaakk1mzzaakk2mzzaakk3m
5 kwietnia 2018r.
Uczennice kierunku higienistka stomatologiczna podczas zajęć "edukacja i promocja zdrowia w profilaktyce stomatologicznej".
higna1mhigna2mhigna3m
18 lutego 2018r.
Mimo wolnych dni od nauki nasi uczniowie chętnie uczestniczą w szkoleniach na których mogą zdobyć dodatkowe umiejętności. Przez dwa dni poznawali tajemnice tapingu. Jest to innowacyjna metoda dynamicznego plastrowania, która ma znaczący wpływ na wspieranie procesów leczniczych i wydolnościowych. Taping rekomendowany jest jako metoda zmniejszania bólu,nienaturalnych odczuć skóry i mięśni oraz radzenia sobie z kontuzjami powstałymi podczas uprawiania sportu
tap1mtap2mtap3m
26 stycznia 2018r.
Zakończenie roku dla semestrów programowo najwyższych.
Jest to wyjątkowo uroczysty dzień, dzień nie tylko pożegnań ale też wkroczenia w nowy etap życia. Mamy nadzieję, że zdobyta przez uczniów wiedza i umiejętności będą procentowały otrzymaniem dobrej pracy i pozyskaniem nowych wspaniałych znajomości.
1zak11m1zak22m1zak33m
15 grudnia 2017r.
Tradycją w naszej szkole są wspólne spotkania wigilijne. Wieczór przebiega w serdecznej, świątecznej atmosferze przy suto zastawionym stole.
1wig1m2wig2m3wig3m
10 grudnia 2017r.
Zajęcia praktyczne na kierunku higienistka stomatologiczna.
Dokładamy wszelkich starań, by pracownie były zawsze wyposażone na najwyższym poziomie.
1higie1m 1higie2m1higie3m1higie4m1higie5m1higie6m
21 listopada 2017r.
Zajęcia praktyczne na kierunku technik elektroradiolog. Badanie EEG głowy.
1rad1m 1rad2m 1rad3m
23 października 2017r.
Uczennice kierunku asystentka stomatologiczna na zajęciach praktycznych.
 
Dyrekcja Medycznej Szkoły Awans-Med i Komitet Organizacyjny Zjazdu Absolwentów mają zaszczyt zaprosić wszystkich Absolwentów na Wielki Bal z okazji 15-lecia szkoły!
Program uroczystości:
godz. 20.00 - uroczyste otwarcie Zjazdu Absolwentów
godz. 20.20 - spotkania rocznikowe
godz. 21.00 - Bal Absolwentów (zabawa z DJ-em, projekcja filmów z 15 lat szkoły).
Planowany termin - styczeń 2018!
Wszystkich zainteresowanych prosimy o telefoniczną rezerwację w sekretariacie szkoły (tel. 666 854 666) w terminie do 01.12.2017r.
21433099 1579082978876403 149855374840775779 n

23 czerwca 2017r.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.
za555mza666mza777m

29 maja 2017r.
Zajęcia praktyczne na kierunku technik farmaceutyczny.
fa555mfa666mfa777m

8 kwietnia 2017r.
Szkolenie naukowe z zakresu indywidualnej profilaktyki fluorkowej u dzieci i młodzieży przeprowadzone przez firmę Colgate dla uczniów kierunku asystentka stomatologiczna i higienistka stomatologiczna.
cold1mcold2mcold3m

27 marca 2017r.
Jedna z form aktywności na zajęciach wychowania fizycznego to Nordic Walking.Do dyspozycji uczniów jest też fitness, basen, siłownia i sala gimnastyczna.
wuf1mwuf2mwuf3m

19 marca 2017r.
Zajęcia praktyczne na kierunku technik elektroradiolog - USG.
radi1mradi2mradi3mradi4mradi5mradi6m

18 marca 2017r.
Zajęcia praktyczne na kierunku asystentka stomatologiczna.
dra1mdra2mdra3m

17 grudnia 2016r.
Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas bycia razem, to magia opleciona zwyczajami, tradycjami i wierzeniami, to magiczna pora, kiedy wszystko się może zdarzyć i kiedy spełniają się życzenia. Jest to najpiękniejszy dzień w całym roku.
wi1mwi3mwi2m

10 listopada 2016r.
...bo życie jest w naszych rękach...
Wykład o tematyce mammografia i samobadanie piersi dla uczniów kierunku technik elektroradiolog przeprowadziła Pani Ewelina Piwowarek ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.
cy1mcy2mcy3m

7 listopada 2016r.
Prawdzie trzeba spojrzeć prosto w oczy! Obecnie aż 50% Polaków ma wadę wzroku. Medyczna Szkoła Policealna Awans-Med zaprosiła specjalistów z salonu optycznego Doktor Marchewka, by uczniowie szkoły mogli skorzystać całkowicie bezpłatnie z badania optometrystycznego wzroku. Chętnych nie brakowało!
oko1moko2m oko3m

26 października 2016r.
Czy wiesz jak udzielić pierwszej pomocy? To ona może uratować komuś życie.
Nasi uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych ratowników medycznych (zajęcia na kierunku technik sterylizacji medycznej).
IP1mIP2mIP3m

5 października 2016r.
Zajęcia na pierwszym semestrze technika dentystycznego ruszyły pełną parą, nasi uczniowie już mają pierwsze prace za sobą i trzeba przyznać że świetnie sobie radzą.
Życzymy dalszych sukcesów!
td11m td12m td13m td14m td15mtd16m

24 czerwca 2016r.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.
zr1mzr2mzr3m

 W dniu 20 czerwca 2016r. o godz.16.00 rozpoczyna się kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy: Kielce, ul. Klonowa 53A,
tel. 666 854 666.
Celem kursu jest przygotowanie pedagogiczne do prowadzenia zajęć praktycznych z uczniami.

pedagogiczny

Od września w Awans-Med rusza nowy kierunek: Technik Weterynarii w systemie dziennym i zaocznym.
Zapraszamy!

http://www.awansmed.pl/index.php/kierunki-ksztalcenia/45-technik-weterynarii

MTAyNHg3Njg13136099 13136107mmmm

28 maja 2016r.
Każdego roku 28 maja obchodzony jest Światowy Dzień Walki
z Nowotworami Krwi dlatego uczniowie Awans-Med wsparli akcję DKMS i rejestrowali potencjalnych dawców szpiku.
szp1mszp2mszp3m

18 marca 2016r. - kiermasz Wielkanocny
Piękne, własnoręcznie wykonane przedmioty zwiastujące wiosnę oraz rozmaite ozdoby wielkanocne można było nabyć na kiermaszu w szkole Awans-Med. Uczniowie kierunku terapeuta zajęciowy już tradycyjnie, jak co roku przed świętami prezentowali swoje prace i zapraszali do zakupu.

10253852m 10271481m 12321213m

8 marca 2016r. - "Taping funkcjonalny i sportowy"
Intensywny, praktyczno-teoretyczny kurs adresowany do fizjoterapeutów
i masażystów. Taping jest systemem opartym na mechanicznym oraz sensorycznym działaniu specjalnego, wzorowanego na mechanice ludzkiej skóry plastra. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród terapeutów pracujących z pacjentami i sportowcami.

taping1m taping2m taping3m taping4m taping5m taping6m

3 marca 2016r. - Sport to zdrowie i...dobry humor!
Uczniowie w ramach zajęć wychowania fizycznego korzystają z różnych form aktywności fizycznej, czerpiąc z nich korzyści zdrowotne i dużo przyjemności.
WF1m WF2m WF3m

17 lutego 2016r. - Szkolenie - Masaż bańką chińską
Masaż bańką chińską pomaga pozbyć się cellulitu, wymodelować sylwetkę i ujędrnić skórę. Masaż działa szybko i skutecznie, a efekty są widoczne po kilku zabiegach. Aby wykonać masaż antycellulitowy, niezbędny jest komplet gumowych baniek chińskich, które uczestniczki szkolenia otrzymały w prezencie.
ba1m ba2m ba3m

1-3 lutego 2016r.- Szkolenie "Napalanie porcelany na struktury metalowe"

Szkoła Awans-Med to nie tylko atrakcyjne, bezpłatne kierunki medyczne ale też profesjonalne szkolenia podnoszące kwalifikacje naszych uczniów.
Uczniowie kierunku technik dentystyczny uczestniczyli w szkoleniu "Napalanie porcelany na struktury metalowe", każdy z uczestników otrzymał certyfikat i zaświadczenie o odbytym kursie.

porcelana1m porcelana2m porcelana3m porcelana4m porcelana5m porcelana6m

29 stycznia 2016r.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla semestrów programowo najwyższych.
zak1m zak2m zak3m zak4m zak5m zak6m

18 grudnia 2015r.

Wigilia to jeden szczególny wieczór w roku, nieodłącznym elementem jest uroczysta kolacja wigilijna podczas której wszyscy łamią się opłatkiem, składają sobie życzenia i śpiewają kolędy.
wig1m wig2m wig4m

6 grudnia 2015r. 
Święty Mikołaj odwiedził uczniów szkoły Awans-Med, nic dziwnego bo przecież mamy tylko grzeczne "dzieci".
Wszyscy byli zachwyceni wizytą Św. Mikołaja.
mikolaj2m mikolaj3m mikolaj4m

14 listopada 2015r. - Zajęcia praktyczne -technik masażysta

Na zajęciach masażu nigdy nie ma nudy, tym razem temat dotyczył masażu niemowląt. Każdy uczeń przyniósł swoją ulubioną przytulankę, która posłużyła jako pomoc przy wykonaniu masażu.

mis1m mis2m mis3m miś4m miś5m miś6m

10 października 2015r. - szkolenie dla higienistek i asystentek

W hotelu La Mar w Kielcach odbyło się szkolenie dotyczące preparatów fluorkowych prowadzone przez dr hab.n.med. Elżbietę Pels. Organizatorami szkolenia była firma Colgate oraz Meditrans. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat a także materiały reklamowe.
szkhig1m szkhig2m szkgig3m

Nasze Kierunki